פודקאסט משותף לאתר "ילדידות הירח" ו"עושים היסטוריה":
בואו לשאול שאלות על הירח ועל החללית

מערכת ילדֵידוֹת הירח
מאת:מערכת ילדֵידוֹת הירח

אז מה עושים?

בעוד שבוע [בנר השני של חנוכה תשע"ז] אנחנו נקליט פודקאסט משותף ל"עושים היסטוריה" ולאתר "ילדידות הירח" של SpaceIL.
בפודקאסט ישתתפו אנשי spaceIL המומחים שלנו וכן המדענית רלוקה רופו ממכון וייצמן שמתמחה בכל הקשור לירח. המומחים יענו על שאלות של ילדים וילדות שיגיעו להשתתף בפודקאסט.

ברגע זה אנחנו גם פותחים עבורכם את האפשרות לשאול כל שאלה שמסקרנת ומעניינת אתכם בשלושה נושאים עיקריים:
הירח, פרויקט החללית שלנו ובנושא של עתיד האנושות בחלל.
אנחנו לא יכולים להבטיח שנשאל כל שאלה שתעלה כאן, אך אנחנו מבטיחים לקרוא את כל השאלות ולבחור לפחות שתי שאלות מתוך מאגר השאלות של גולשי אתר "ילדידות הירח".
אז קדימה, לסקרנים ולסקרניות שבינכן, זה הזמן – כתבו כאן למטה בתגובות את השאלה שלכם.

אתם גם מוזמנים להציע למורה שלכם למדעים בכיתה להעלות שאלות כיתתיות. מי יודע, אולי תכנסו לפודקאסט שלנו?ההקלטה של הפודקאסט עם כל התשובות תעלה כאן באתר וכן באפליקציה ובאתר של "עושים היסטוריה".

רגע, אבל מה זה פּוֹדקַאסְט?

פודקאסט' היא תוכנית רדיו (Radio On Demand) המופצת דרך הרשת, בשונה מרדיו התכניות אינן משודרות בזמן אמת אלא עולות לרשת כפרק בסדרה שניתן להאזין לה בכל זמן נתון. ניתן להאזין לפודקאסטים ולהרשם לקבלת עדכונים דרך אפליקציות ייעודיות בסמארטפון או דרך אתרי אנטרנט.
לפי ויקיפדיה המילה "פודקאסט" מורכבת משתי מילים בלועזית: ה-Pod נגזר מנגן המדיה של Apple – האייפוד – iPod. ה-Cast הוא קיצור של המילה Broadcast (שידור – שיטות הפצה בתקשורת). הרעיון הוא חיבור השידור אל ה-iPod. בפועל בימינו מדובר בהקלטה של תוכן כלשהו שעולה למִרשֶתֶּת (לאינטרנט) וכל אחד יכול להאזין לו בכל זמן נתון: אם זה בבית ואם זה בדרכים – יופי של זמן להעביר בפקקים או בדרך לטיול משפחתי.

רגע 2, אז מה זה "עושים היסטוריה"?

"עושים היסטוריה" היא רשת של פודקאסטים (תוכניות רדיו) בתחומים מגוונים.החזון שלהם הוא להקים ולחזק את קהילת מאזיני הפודקאסט בישראל באמצעות יצירת תכנים מרתקים ומעמיקים, באיכות ההפקה הגבוהה ביותר.

מי שהקים את הפודקאסט בתחילת הדרך הוא רן לוי ועד היום רן הוא המפיק, העורך והמגיש של הפודקאסט "עושים היסטוריה". רן למד הנדסת חשמל, כתב ספרי מדע בדיוני, הוא גם כותב על מדע וטכנולוגיה עבור מספר ירחונים, אתרים ועיתונים (Ynet, כלכליסט, אודיסאה, גלילאו צעיר ועוד) והוא גם מרצה ומופיע בפני קהל בכל רחבי הארץ.

באתר של "עושים היסטוריה, רן לוי מתאר מה שהוביל אותו ליצור את הפודקאסט המעניין שלו:

"יותר מכל, אני סקרן. כשהייתי ילד, קראתי את כל אנציקלופדיה 'בריטניקה לנוער'. כשסיימת אותה, עברתי לספרייה הציבורית השכונתית וביליתי שעות אינספור בחדר העיון. הייתה לי מחברת, ורשמתי בה כל עובדה מרתקת שגיליתי בספרים: מהירות האור, שמות של דינוזאורים, יסודות כימיים…אני לא יודע מדוע רשמתי את כל האנקדוטות האלה. אולי רק רציתי לחלוק עם מישהו את ההנאה האדירה וחדוות הגילוי. כשהתבגרתי, קרה דבר נפלא: הסקרנות לא נעלמה. ההפך הוא הנכון: ככל שלמדתי, העמקתי וגיליתי תחומי ידע חדשים, התחזקה אצלי התחושה שאין שום דבר בעולמנו שהוא משעמם. הסיבה היחידה שאנחנו חשים שנושא או תחום עיסוק מסוים הוא לא מעניין, היא שאנחנו לא מכירים אותו מספיק. יש יופי חבוי בכל דבר- החל מפיסיקה, דרך רפואה וכלה בראיית חשבון. המטרה שהצבתי לעצמי היא לחשוף את היופי החבוי הזה לעיני הקוראים והמאזינים".

 

זה המקום לשאול את כל מה שמעניין אתכם לדעת על:
הירח, החללית שלנו ועתיד האנושות בחקר החלל

ציינו: שם, מקום מגורים, גיל או כיתה. אפשרי גם בית ספר – אם מדובר בשאלות כיתתיות.
נבחר רק בחלק מהשאלות לפודקאסט, אך מקווים שנענה על רוב השאלות בפודקאסט עצמו.

*

*כתובת האימייל שלך לא תפורסם.
נגה,

אהבתי נורא את האתר בעיקר הסרטונים.
יש לי שאלה: מה יקרה אם ימצאו כוכב חדש קרוב למערכת השמש?
ואיך בוחרים לכוכבים שמות?
תודה
נגה

מערכת ילדֵידוֹת הירח,

שמחים שאהבת את האתר נגה, תודה.
אנחנו מעבירים את השאלה שלך למומחים שלנו
ונפרסם תגובה בקרוב.
תודה נגה
מוזמנת להמשיך ולבקר אצלנו

רוצה עוד? אפשר להירשם לעדכונים כאן:

מה דעתך על התוכן?

Please rate this

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5

1 2 3 4 5

 עיצוב: DVIVO | בנייה: Alice Eitan

צרו קשר:

שינוי גודל גופנים
ניגודיות