לאכול את הירח או:
איך מעצבים עוגת ירח מגניבה?

טעים על הירח

picture1

בתבנית עגולה זה יכול להיות ממש מגניב

שבעה שלבים לעיצוב עוגת ירח מגניבה

כשנועה, חברת צוות בספייס איי.אל, ראתה את העוגה הזו ברשת, היא מיד דמיינה עוגה עם דגל ישראל והחללית שלנו של SpaceIL על הירח. אז היא פנתה לבּלוֹגֶרית שירה גנני שהסכימה להגיש במיוחד ל"ילדֵידוֹת הירח" הדרכה קצרה, המסבירה כיצד תוכלו לעצב בקָלֵי-קָלוּת עוגת ירח משלכם.
חשבנו שהעיתוי לקראת יום העצמאות המתקרב מתאים מאוד: גם יום ההולדת ה-70 לישראל, וזו גם מתוכננת להיות שנת השיגור של החללית שלנו.
טוב, יום העצמאות הוא יופי של תירוץ, אבל תוכלו לעשות זאת כמובן גם לכבוד יום ההולדת שלכם או של כאלו האהובים עליכם. אפשר גם סתם ליהנות במטבח. בקיצור, הבנתם את הרעיון.

בואו נתחיל:

שלב 1: אפיית עוגה ושכבה של קרם
התחילו מעוגה שאתם אוהבים – בצילומים מופיעה עוגת שוקולד לחה וטעימה, מצופה בקרם שוקולד עשיר. כל עוגה תתאים [גם הכי פשוטה שיש], אבל חשוב להקפיד על שכבה נאה של קרם שוקולד.

 

שלב 2 מכינים את בצק הסוכר
ערבבו בצק סוכר לבן במעט צבע מאכל שחור, ליצירת גוון אפור נאה. לא צריך להיות קפדנים, החלק הזה ייחשף רק בחיתוך העוגה. ניתן באותה מידה להשאיר את הבצק לבן.

שלב 3: יוצרים מכתשים
רדדו את הבצק באמצעות מערוך וקִרְצוּ טבעות בגדלים שונים, בעזרת חותכני עוגיות עגולים. על גבי כל טבעת הניחו ״נחש״ של בצק סוכר. בלחיצות עדינות אחדו את נחש הבצק עם בסיס הטבעת, וצבטו את החלק העליון לקבלת שפה חדה למכתשים. כמו בתמונה:

 

שלב 4: מייבשים את המכתשים
הניחו את המכתשים בצד להתייבש מעט. (אתם יכולים לבחור להוסיף אבקת CMC המזרזת את ייבוש הבצק ומקשיחה אותו).

שלב 5: מכינים את בצק הסוכר לכיסוי העוגה
לושו כמות בצק סוכר שתספיק לכיסוי העוגה והוסיפו מעט צבע מאכל שחור. אנחנו ממליצים לא לתת לצבע להיטמע לחלוטין בבצק ולעצור את העיבוד שלו כשמגיעים למראה משוייש עדין [כמו שיש – מגוון – ראו את הבצק בתמונה], בגוונים שונים של אפור.

שלב 6: פיזור מכתשים וכיסוי העוגה
בשלב הבא פזרו את המכתשים על גבי העוגה בסידור מעניין ומגוון. רדדו את בצק הסוכר המשויש שהכנו והניחו בזהירות על העוגה, כך שיכסה את הקרם ואת המכתשים. החליקו את פני השטח שסביב המכתשים בעדינות עם ידיים יבשות לחלוטין ומאובקות במעט קורנפלור.

המשך שלב 6: את השאריות לאורך דופן התבנית חתכו בסכין בזריזות, לפני שהבצק מתחיל להתייבש. לחצו את הבצק לתוך שקעי המכתשים. וצבטו את שולי המכתש כדי שהשפה תהיה חדה וברורה.


שלב 7:  כמעט סיימנו – הוספת פריטים
אם רוצים להוסיף פריטים, אפשר להטביע שקעים קטנים נוספים בבצק, בעזרת כלי פיסול כדורי. בתמונות תראו חללית ירקרקה ודִגלון.

*פרס מובטח למי שייפסלו את החללית שלנו מבצק סוכר!

תיהנו וספרו לנו אם הירח טעים.
קישור למתכון המקורי בבלוג של שירה גנני:  "אבן נייר ומספריים"

רוצה עוד? אפשר להירשם לעדכונים כאן:

Loading

מה דעתך על התוכן?

Please rate this

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5

תגובות

*

*כתובת האימייל שלך לא תפורסם.
אלון ירון,

חובה לעשות את הכול מבצק סוכר

נדב,

מת על האתר הזה באמת אתר מעולה!!!

 עיצוב: DVIVO | בנייה: Alice Eitan

שירה גנני היא מנהלת הבלוג:  "אבן נייר ומספריים", אדריכלית בוגרת אונ׳ תל אביב. עוסקת בעיצוב פנים. שירה משקיעה בבלוג ("אבני’רו" בשם החיבה שלו) אהבה וחדוות יצירה גדולה.

ב״אבן נייר ומספריים״ שירה נהנית לחלוק את המסע שלה בעולם העיצוב והיצירה. היא מתרגשת מחשיפה לטכניקה חדשה, אוהבת לרכוש כישורים במגוון תחומים שדורשים עבודה עם הידיים, לברוא יש מאַיִּן ולחדש פריטים. שירה גם מאד אוהבת לשתף בפרויקטים שהיא יוצרת, לכן הבלוג שלה גדוש ועשיר בהדרכות מגניבות –מכרטיסי ברכה ועד כלי נוי מבֶּטוֹן.

לשירה יש גם סטודיו סדנאות של ״אבני׳רו״ ובו היא מתרגשת לארח אורחים שמגיעים ללמוד וליצור יחד איתה, בחלל היפה בו היא עובדת, כותבת וחולמת.

צרו קשר:

    שינוי גודל גופנים
    ניגודיות